SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Oświetlenie

( ilość produktów: 9 )

Wyposażenie biegacza terenowego nie będzie kompletne bez odpowiedniej czołówki lub lampki do biegania. Nawet jeśli nie planujesz udziału w biegach nocnych, musisz przygotować się na niespodziewane okoliczności. Zgubiony szlak, pechowa kontuzja, nagła zmiana pogody nierzadko powodują, że biegacza zastaje zmrok, a latarka biegowa staje się niezbędna. Latarkę do biegania docenisz także podczas codziennych treningów w jesiennych i zimowych miesiącach.

Aby zapewnić, że korzyści z posiadania latarki biegowej nie zostaną przyćmione przez dyskomfort spowodowany jej niedopasowaniem, podpowiadamy, jak wybrać czołówkę lub lampkę do biegania odpowiednią dla Twoich potrzeb. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na przeznaczenie i parametry takiej latarki:

 

Moc światła. Oświetlenie trasy i widoczność biegacza to główne funkcje, jakie spełniać ma latarka do biegania. Przydatność czołówki lub lampki do biegania pod tym względem ocenisz w oparciu o podaną wartość lumenów oraz zasięg światła w metrach.

Mocowanie latarki. Latarki biegowe mocowane są zwykle na głowie przy pomocy paska z plastiku lub elastycznego tworzywa. To jak gruby, elastyczny lub sztywny jest pasek może okazać się kluczowe dla komfortu korzystania z czołówki. Dostępne są także mniejsze lampki mocowane do plecaka albo innej części ubioru lub sprzętu biegacza. Zwróć uwagę na sposób mocowania. Nie chcesz, aby latarka trzęsła się przy każdym Twoim kroku.

 

Czas pracy na baterii i sposób ładowania. W zależności od tego czy uczestniczysz w wielogodzinnych biegach z dala od cywilizacji czy raczej masz łatwy dostęp do źródła prądu, czas świecenia czołówki i łatwość jej ładowania czy np. możliwość wymiany baterii mogą okazać się bardzo istotne. Dłuższej pracy sprzyjają też oszczędne tryby pracy latarki.

Waga czołówki lub lampki biegowej. Podczas wyczerpującego biegu terenowego każdy zbędny gram przyczynia się do gorszego wyniku i zmęczenia. Także waga czołówki nie jest więc bez znaczenia. Najlżejsze lampki ważą nawet zaledwie 35 gramów, z kolei profesjonalne czołówki biegowe blisko 3 razy więcej. Z większą wagą wiążą się jednak silniejsze źródło światła i dłuższy czas pracy na baterii.

 

Sklep dla biegaczy trucht.com posiada szeroką ofertę czołówek i lampek do biegania najlepszych marek Ledlenser, Petzl, Ronhill. Dzięki szczegółowym opisom możesz wybrać najlepszą czołówkę lub lampkę dla Twoich potrzeb.

pixel