SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Żele energetyczne

Żele energetyczne to prosty sposób na uzupełnienie kalorii podczas biegu, co szczególnie dobrze się sprawdza w trakcie zawodów. Dzięki nim organizm zachowuje dużą zdolność do wysiłku wytrzymałościowego na całej trasie, a mięśnie rzadziej bolą i ulegają skurczom.Producenci dbają o to, aby żele miały naturalny, prosty skład.

Ważne, aby dostarczały organizmowi niezbędnych substancji odżywczych, takich jak przyswajalne węglowodany, potas, magnez, sód oraz inne minerały i witaminy. Dodatkowo przeciwutleniacze zmniejszają stres oksydacyjny i minimalizują powstawanie wolnych rodników. Żel powinien być także lekkostrawny

Żele mają różne konsystencje od w pełni płynnych do takich, które bardziej przypominają galaretkę, dzięki temu ich konsumpcja jest bezwysiłkowa i nie angażowała zbyt wiele uwagi. Poszczególnym produktom nadaje się różne smaki np. zielonej herbaty czy malin.

Sklep dla biegaczy trucht.com posiada w ofercie następujące produkty marek dla profesjonalistów: Aerobee, Sis, Squeezy, GU, Powergym i Enervit.

pixel